צבעים לקיר

כאשר אנחנו ניגשים לעיצוב חלל חדש, אנחנו רואים למולנו קירות בצבע לבן.
רבים מאיתנו בוחרים להשאיר את הקירות לבנים כיוון שהצבע הלבן מתאים להכל והעין שלנו רגילה אליו בתור צבע לקיר בכל סוגי החללים.
ככל שמתקדמים עם השנים ניכר כי קירות בצבע לבן הפכו ל"סטנדרט" ורוב האנשים בקבלת חלל חדש לעיצוב בוחרים לשנות את צבע הקירות.

כיצד לבחור צבעים לקיר?

בחירת צבע לקיר של חלל היא לא בחירה קלה ומצריכה התחשבות במספר גורמים-
ראשית, חשוב שניקח בחשבון למה החלל משמש- אם מדובר בחדר ילדים למשל, נבחר בגווני פסטל שיהיו עדינים ולא "צועקים" מדיי.
ישנם צבעים המתאימים לחללים מסוימים ובחירת הצבע משפיעה על האופי של החלל וכיצד אנחנו רוצים שיצטייר בפני אנשים חיצוניים- דוגמא נוספת היא משרד, ברגע שאנחנו בוחרים צבע לצביעת משרד אנחנו נבחר בצבעים רציניים שישדרו רצינות לקהל הלקוחות שלנו. מנגד, אם מדובר בחנות פעמים רבות נבחר בצבעים נועזים ושמחים- בהתאם למה שרצינו לשדר ללקוחות שלנו.

דבר נוסף שחשוב לתת עליו דגש הוא איזה סוג וצבע ריהוט עתיד להיות בחלל- האם מדובר בריהוט בהיר או כהה ועד כמה הוא "כבד" או "קליל".
למשל- אם מדובר בחדר שינה, שהוא חדר שבאופן יחסי "עמוס" ברהיטים וצבע הריהוט כהה, כמובן שנבחר בצבע בהיר לקיר כדי שישתלב עם הריהוט.
צריך לקחת בחשבון שככל שהגוון אותו אנחנו בוחרים להכיל על הקיר כהה יותר, כך החלל נראה קטן יותר, לכן במידה ואנחנו מעוניינים לבחור בצבע כהה לקירות, כדאי לצבוע קיר אחד בלבד בצבע כהה ואת השאר בבהיר / לשלב שני גוונים של צבע כמו למשל- קיר אחד באפור כהה והשאר באפור בהיר מאוד.

פעמים רבות, כיוון שהדעות שלנו שונות ואחד יכול לחשוב שמשהו מאוד יפה בעוד האחר לא יתחבר למראה, אנחנו נבחר לשכור מעצב/ת פנים. הם יוכלו לעזור בבחירת הצבעים לקירות, בסוג הריהוט ובמראה הכללי של החלל.
אחרים יעדיפו לבצע את העבודות הללו לבד וכן אפילו לצבוע לבד מבלי לשכור צבעי.

נזכור כי שינוי צבע לקירות הוא משמעותי ומשנה לגמרי את החלל- מדובר על שינוי עיצוב קל ולא יקר שניתן לבצע מתי שרוצים והתוצאה שלו תהיה משמעותית מאוד.

מאמרים נוספים